tour of turkey

52’İNCİ CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TUR'UNUN VESTEL FETHİYE - MARMARİS ETABINI KAZANAN LAMPRE MERİDA'NIN SPORCUSU SACHA MODOLO, "ORGANİZASYON DEĞİŞTİĞİ İÇİN BİR TEREDDÜT VARDI. AMA GÖRDÜKKİ HERŞEY İYİ GİDİYOR"

52'inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur'unun 128.6 Vestel Fethiye-Marmaris etabını kazanan Lampre Merida'nın sporcusu Sacha Modolo, basın toplantısında şunları söyledi:

"Kazandığım ilk etapta çok mükemmeldi. Ama bugünkü etabın tam bana göre olduğunu söyleyebilirim. Son iniş bölümü hariç sprint için bana uygun bir ortam vardı. Takımdan herhangi bir arkadaşımda kazanabilirdi. Ama Ferrari beni finişe çok iyi taşıdı. İtalya'daki daha önceki yarışta hepimiz son bölümlerde kaza geçirmiştim.

ŞANSIM TEKRAR GERİ DÖNDÜ

Şansımın tekrar geri döndüğünü söyleyebilirim. Giro öncesi her şey yolunda gidiyor. Altı sporcumuzdan beşi Giro'da yarışacak. Bu da geçen yıldan belliydi. Buradan döndükten sonra evde sadece bir gün kalmaya vaktim olacak. Hemen peşinden Giro başlıyor. Oradan Hollanda'ya seyahat edeceğiz. 2010'dan bu yana tüm turlara katıldım. Tour Of Turkey'i çok seviyorum ve beğeniyorum. Bu yıl öncekilere göre bir tereddüt oluşmuştu.

ORGANİZASYON YENİ AMA HERŞEY İYİ GİDİYOR"

Ancak yeni organizasyon açısından hiçbir değişiklik olmadığı gibi her şeyin iyi gittiğini söyleyebilirim. İlk etaplarda biraz zorlandık. Kendimi güvenim çok yüksek. Takımda sadece Ferrari, beni gerçekten sprinte iyi taşıyor. Bunu da bugün bir kez daha gördüm. Bugünkü finiş, belki düz sprint olsaydı sonuç böyle olamayabilirdi. Ama Giro'da birbirinden farklı etaplarla karşılaşacağız.