tour of turkey

52'İNCİ CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TUR'UNDA 
VESTEL AKSARAY-KONYA ETABINDA DERECEYE GİRENLERİN ÖDÜLLERİ TÖRENLE VERİLDİ.

TURKUAZ MAYO EL DEĞİŞTİRDİ. YEŞİL, BEYAZ VE KIRMIZI MAYO SAHİPLERİ YERLERİNİ KORUDU.

52'inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur'unda Genel Ferdi Klasmanda birinciliğe yükselen Caja Rural Takımı'nın sporcusu Armenito Bilbao De Lopez'in Turkuaz mayosunu Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ve Konya Emniyet Müdürü Mevlut Demir birlikte giydirdi. Salcano Sprint mayosu olan yeşil mayoyu Caja Rural Takımı'nın sporcusu Jose Gonçalves'e GSGM Mehmet Baykan ile Spor Toto Genel Müdürü Muharrem Kasapoğlu birlikte taktim etti.
Türk Hava Yolları sponsorluğundaki Tırmanış mayosu olan Kırmızı  mayoyu Delko Marsielle Provence Takımı'ndan Remy Di Gregorio'ya Kredi ve Yurtlar Genel Müdürü Sinan Aksu ile Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Emre Kaçar taktim etti.
Vestel'in Sponsorluğun'daki Türkiye Güzellikleri mayosu olan Beyaz mayoyu Cajja Rural takımı'nın sporcusu Luis Mas Bonet'e Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Ömer Ersöz ve Konyaspor Başkanı Ahmet Şan giydirdi.

ETAP BİRİNCİLERİNİN ÖDÜLLERİ
Vestel Aksaray-Konya etabında birinci gelen sporcuların ödüllerini ise şu isimler verdi.
1-Lotto Soudal Takımın'dan Andreı Griepel'e ödülünü Konya Valisi Muammer Erol 2-Team Roth Takımı'ndan Alberto Cecchin'in ödülünü Gençlik Spor Bakanlığı Müşteşarı Faruk Özçelik 3-Lotto Soudal Takımı'ndan Kris Boeckmans'ın ödülünü Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek

Diğer taraftan THY Konya Müdürü Ahmet Pastallı etap birincisi Grıepel'e 200 bin mil ödülü, Vestel Konya Satış Müdürü Mehmet Ünal ile Tur'un sponsorlarından Salcano adına adına Yusuf Akgül'de dereceye giren sporculara çeşitli ödüller taktim etti. Ayrıca Gençlik Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik Konya Torku Şekerspor takımına bir plaket sundu.