tour of turkey

“ŞU ANDA DÜNYANIN EN MUTLU İNSANI BENİM”

54. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TUR’UNUN  SELÇUK- MANİSA ETABINI KAZANAN

ALVARO JOSE HODEG CHAGUI BASIN TOPLANTISINDA KONUŞTU :

“ŞU ANDA DÜNYANIN EN MUTLU İNSANI BENİM”

AHMET ÖRKEN, “YARIN YİNE KAÇIŞI DENEYECEĞİZ”

54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun Selçuk- Manisa etabının Galibi Quick Step Floors Takımı’nın sporcusu Alvaro Jose Hodeg Chagui basın toplantısında, “Bu zafer beni şu anda dünyanın en mutlu insanı yaptı” dedi.

Kolombiya’lı sporcu şunları söyledi: “Şahane bir etap kazandım. İki gün öncede takım olarak çok zorlamıştık. Bugünde her zaman olduğu gibi takım elinden geleni fazlasıyla yaptı. Sam Bennett ile müthiş bir mücadeleye girdim. Aynı takımdan Keisse’de öne gelmişti. Bu tip sprintler için en iyi takımda olduğumu biliyordum ve kazandım”

AHMET ÖRKEN, “MUAZZAM FİNİŞ OLDU”

Türk Milli Takımı’ndan Ahmet Örken etapla ilgili olarak şu görüşlere yer verdi: “Uzun zamandır böyle bir sprint finişi yaşamamıştım. Bugün etap boyunca tüm sporcular ve takımlar çok agresif durumdaydılar. İlk defa Türkiye TUR’unda böyle bir atmosferde yarıştım. “Örken yarınki etapla ilgili olarak şöyle konuştu:

“Yarın kaçışı yine deneriz. Onur zaten formasını garantiledi. Bende finişte sprinti denemek istiyorum. Ama son bir yokuş var, orası çok belirleyici olacak. Herkes tüm gücünü burada ortaya koyacak”

ETAP ÖDÜLLERİ

54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun Selçuk - Manisa etabının da ilk üç dereceye giren sporcuların ödüllerini şu isimler verdi:

Birinci gelen,  Quick Step Floors takımı sporcusu Alvaro Jose Hodeg Chagui’ye Manisa Vali Yardımcısı Ahmet Yılmaz,  etap ikincisi Trek Segafredo sporcusu John Degenkolp’a Manisa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güzgülü, etap üçüncüsü Katusha Takımı’ndan Nathan Haas’a Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı takdim etti.

MAYO SAHİPLERİ DEĞİŞMEDİ

54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun simgeleri olan, Turkuaz, Yeşil, Beyaz ve Kırmızı Mayo’ların sahipleri değişmedi.

Bu isimlere mayolarını şu isimler giydirdi;

Turkey Home’un sponsorluğundaki Beyaz Mayoyu taşıyan Onur Balkan’a, Yunus Emre Belediye Başkan Vekili Gürkan Koyuncu ve Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir.

Salcano’nun sponsorluğundaki yeşil Mayo’yu taşıyan Bora Hansgrohe sporcusu Sam Bennett’e, Yönetim Kurulu Üyesi  Yusuf Akgül.

Türk Hava Yolları’nın sponsorluğundaki Kırmızı Mayoyu taşıyan Manzana Postobon Takımı’ndan Aldemar Ortega Reyes’e Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Berat Alphan.

Spor-Toto’nun sponsorluğundaki Turkuaz Mayo’yu Astana sporcusu Alexey Lustenko’ya Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı İrfan Çelik.